Podochirurgia jest dziedziną zabiegową podologii

Zajmuje się wieloma zabiegami związanymi z chorobami stóp i paznokci. Pozwala na skuteczną pomoc pacjentom z zaawansowanymi problemami w obrębie palców stóp i (rzadziej) dłoni. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się problemu.

Podochirurgia obejmuje w swoim zakresie takie zabiegi jak :

  • plastyka wałów okołopaznokciowych
  • resekcja deformacji guzowatości paliczka dalszego palucha
  • resekcja egzostozy podpaznokciowej
  • resekcja zmian łagodnych w obrębie płytki paznokciowej

 Podochirurgia

Obecnie w Instytucie Podologii Suela z dużym powodzeniem wykonujemy zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych.

Obecnie w Instytucie Podologii Suela z dużym powodzeniem wykonujemy zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki otaczającej paznokcie i maksymalnym odsłonięciu boków płytki paznokcia, tak aby nie miała ona już w co wrastać. Zabieg kończy założenie szwów i specjalistycznego opatrunku. Usunięcie szwów ma miejsce 10 – 14 dni po zabiegu.

Plastyka wałów okołopaznokciowych przebiega bez ingerencji chirurgicznej w płytkę paznokciową, w zależności od techniki cięcia, pozwala na uzyskanie dobrego wyniku klinicznego, z niskim procentem nawrotów oraz bardzo dobrym efektem kosmetycznym.

Plastyka wałów okołopaznokciowych pozwala na skuteczne pozbycie się przyczyny wrastania paznokci , wpływa na poprawę jakości życia pacjenta i umożliwia powrót do aktywności fizycznej.

Pielęgnacja rany po zabiegach podochirurgicznych jest niezwykle ważna. Nasz zespół składający się z chirurga, pielęgniarki i podologa pomoże w postępowaniu po zabiegu. Dysponujemy nowoczesnymi opatrunkami specjalistycznymi, które przyspieszają proces rekonwalescencji. Podolog po procesie wygojenia nauczy prawidłowego skracania płytki i pielęgnacji stóp.

Klasyfikacji do zabiegu dokonuje podolog.
Wskazania do zabiegu :

– długa historia leczenia wrastających paznokci

– brak trwałych efektów po zastosowaniu innych metod terapeutycznych np. takich jak ortonyksja czy tamponada

– zbliznowacenia w tkance otaczającej paznokcie

– nawrotowe wrastanie płytki paznokciowej, przewlekle stany zapalne, ziarnina

– dziedziczny przerost wałów okołopaznokciowych

– powikłania po zabiegach chirurgicznych np. resekcji klinowej

– dyskomfort, ból

Przeciwwskazania do zabiegu :

– zaburzenia ukrwienia i krzepnięcia krwi

 

 

Dr n. med. Tomasz Piotr Kozłowski
specjalista chirurgii ogólnej

Ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w 2013 roku. Staż podyplomowy odbyłem w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, następnie w latach 2015 – 2021 pracowałem jako lekarz rezydent w I Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej USK w Białymstoku, zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z dziedziny chirurgia ogólna. W 2014 roku rozpocząłem studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, które ukończyłem w 2020 roku, broniąc pracę doktorską pt.: „Adrenalektomia laparoskopowa przezotrzewnowa boczna v.s. adrenalektomia wideoskopowa zaotrzewnowa tylna”. Obecnie pracuje na stanowisku starszego asystenta na Pododdziale Leczenia Nowotworów Przewodu Pokarmowego w Białostockim Centrum Onkologii. Jestem autorem i współautorem prac opublikowanych w krajowych oraz zagranicznych czasopismach naukowych. Regularnie biorę czynny udział w konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych. Przygodę z podochirurgią rozpocząłem w 2019 roku, szkoląc się pod okiem Pani dr Magdaleny Maj, od tego czasu wykonuje zabiegi podochirurgiczne w Instytucie Podologii Suela w Białymstoku. Oprócz konsultacji podochirurgicznych, udzielam konsultacji z zakresu chirurgii ogólnej z kwalifikacją do operacji chirurgicznych (m. in. wycięcie pęcherzyka żółciowego, zabiegi naprawcze przepuklin brzusznych, operacje żylaków kończyn dolnych, operacje onkologiczne).

 

Kontakt

Białystok
ul. Ryska 1 bud. E
15-008 Białystok
tel.: 661 499 499
e-mail: [email protected]
Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00
Sobota i Niedziela: Nieczynne

Białystok
ul. Pietkiewicza 10 lok. 5U
15-689 Białystok
tel.: 722 244 433
e-mail: [email protected]
Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00
Sobota i Niedziela: Nieczynne

Gdańsk
Aleja Grunwaldzka 101
80-244 Gdańsk
tel.: 695 488 288
e-mail: [email protected]
Godziny otwarcia: 8:00 – 17:00
Sobota i Niedziela: Nieczynne

Siedlce
Rynkowa 22 / 1a
08-110 Siedlce
tel.: 609 844 844
e-mail: [email protected]
Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00
Sobota i Niedziela: Nieczynne