Nowoczesne technologie odgrywają dużą rolę w wielu dziedzinach medycyny, w tym także w praktyce podologicznej. Osoby borykające się z bólem, dyskomfortem czy zmianami w funkcjonowaniu stóp mogą skorzystać z innowacyjnych badań podczas konsultacji ortopodologicznych w Instytutach Podologii Suela. Dzięki wysokiej klasy urządzeniom możliwa jest precyzyjna analiza problemu oraz indywidualne dopasowanie odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego.

Podoskop/skaner

Podoskop, zwany także skanerem, to nowoczesne narzędzie diagnostyczne pozwalające szybko i precyzyjnie ocenić zdrowie stóp. Wystarczy stanąć bosymi stopami na specjalnym urządzeniu, aby uzyskać obraz obciążenia statycznego, który następnie jest automatycznie analizowany przez komputer. Dzięki cyfrowej analizie uzyskiwane są informacje dotyczące ewentualnych problemów. Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i przeznaczone dla osób w każdym wieku.

Badanie statyczne

Innowacyjne badanie statyczne przy użyciu wielofunkcyjnej maty to niezastąpione narzędzie w diagnostyce biomechanicznej stóp. Dzięki precyzyjnemu pomiarowi wskaźników i kątów na podstawie odcisku stóp możliwe jest dokładne określenie rozkładu obciążenia stopy w czasie rzeczywistym. Ponadto, badanie to umożliwia również ocenę równowagi oraz ewentualną kwalifikację pacjenta do dalszych, bardziej zaawansowanych badań, takich jak badanie dynamiczne.

Badania dynamiczne

Badania dynamiczne na matach baropodometrycznych to innowacyjne metody diagnostyczne, które pozwalają dokładnie przeanalizować pracę stóp podczas ruchu. Pacjent chodzi boso po macie, a specjalne urządzenie rejestruje rozkład sił, z jakim naciska stopami na podłoże. Dzięki temu wiadomo, która część stopy jest bardziej obciążona podczas chodu. Podczas badania powstaje szczegółowy raport, który można porównać z normami. Wbudowana centralna baza danych umożliwia obsługę wielu pomiarów z różnych badań, co pozwala na pełną kontrolę nad terapią, monitorowanie postępów pacjenta oraz planowanie dalszych działań diagnostycznych.

Badanie dynamiczne systemem MediLogic

Badanie dynamiczne za pomocą systemu MediLogic jest nowoczesną metodą oceny chodu w obuwiu. Podczas badania pacjent wykonuje chód testowy, podczas którego zbierane są informacje na temat rozkładu nacisku stóp i masy ciała. Dzięki temu możliwe jest dokładne zbadanie kształtu stopy oraz ewentualnych deformacji. System MediLogic umożliwia precyzyjne analizowanie danych dotyczących chodu, co jest niezbędne w przypadku pacjentów z problematycznymi deformacjami stóp, takimi jak zespół stopy cukrzycowej czy deformacje wywołane przez schorzenia reumatyczne. Ponadto badanie może być przydatne dla sportowców oraz osób borykających się z dokuczliwymi hiperkeratozami, takimi jak odciski. Dzięki systemowi MediLogic fizjoterapeuci mają możliwość lepszego zrozumienia problemów związanych z chodem pacjenta oraz szybszej korekcji ewentualnych deformacji i dolegliwości. Badanie dynamiczne jest rejestrowane i poddawane szczegółowej analizie, co pozwala na skuteczne dostosowanie wkładek ortopedycznych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Nie tylko diagnostyka

Nowoczesne technologie w praktyce podologicznej znajdują zastosowanie nie tylko w diagnostyce, ale również w leczeniu i usuwaniu różnych dolegliwości. Przykładem są terapie laserowe, które są małoinwazyjne, dzięki czemu redukują ból i przyspieszają gojenie się ran. Dzięki innowacjom praca podologów staje się łatwiejsza, jakość opieki nad pacjentami wzrasta, a czas rekonwalescencji skraca.

 

Zapraszamy do kontaktu