Perspektywy rozwoju branży podologicznej w Polsce wydają się być obiecujące. Coraz większa świadomość społeczeństwa na temat znaczenia dbania o zdrowie stóp sprawia, że usługi podologiczne stają się coraz bardziej popularne. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem tego typu usługi, można spodziewać się również większego zainteresowania wykonywaniem zawodu podologa.

Jakie usługi świadczy podolog?

Podolog przeprowadza dokładną analizę stanu skóry i paznokci, a następnie planuje i prowadzi terapię odpowiednią dla danej sytuacji. Usługi obejmują m.in. usuwanie odcisków, brodawek, zrogowaceń i zmian w obrębie skóry stóp, skracanie, opracowywanie i oczyszczanie paznokci zdrowych, pourazowych, zrogowaciałych i grzybiczych, korekcję paznokci wrastających i wkręcających, czy też terapie problemów skórnych i pękających pięt. Ponadto gabinety podologiczne oferują pielęgnację stóp, badania laboratoryjne, a nawet zabiegi chirurgiczne takie jak plastyka wałów okołopaznokciowych i plastyka opuszka oraz związane z tym wizyty kontrolne i zmiany opatrunków.

Czy trzeba mieć dyplom, aby świadczyć usługi podologiczne w Polsce?

Zgodnie z prawem zawód podologa nie jest zawodem regulowanym tak jak zawody medyczne. W związku z tym każdy, kto ma za sobą szkolenia podologiczne może pracować jako podolog, nie jest do tego wymagane specjalistyczne wykształcenie. Instytut Podologii Suela zapewnia swoim franczyzobiorcom i ich pracownikom wszystkie niezbędne kursy potrzebne do wykonywania zawodu.

Jaką wiedzę i umiejętności trzeba zdobyć, aby świadczyć usługi podologiczne?

Aby świadczyć usługi podologiczne, trzeba zdobyć wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii stopy, chorób i dolegliwości skórnych oraz paznokciowych, jak również technik diagnostycznych i leczenia związanych z tym obszarem. Żeby profesjonalnie świadczyć usługi podologiczne konieczne jest również posiadanie umiejętności komunikacji z pacjentem oraz dostosowywania działań do indywidualnych oczekiwań pacjenta.

Edukacja i rozwój w sieci Instytutów Podologii Suela

Każdy przedsiębiorca prowadzący własny gabinet Instytutu Podologii Suela ma dostęp do kompleksowego know-how z zakresu podologii. Oprócz specjalistycznych szkoleń dla franczyzobiorcy i jego pracowników, sieć oferuje pomoc w zakresie działań marketingowych i Public Relations. Ponadto, franczyzobiorca zawsze może liczyć na wsparcie mentora, gotowego pomóc w rozwiązywaniu wszelkich problemów, a także doradztwo w zakresie przygotowania lokalu do wykonywania usług podologicznych. Instytut Podologii Suela ma w tym zakresie bogate doświadczenie – m.in. prowadzi jedyny w Polsce gabinet przyjazny dzieciom oraz osobom ze spektrum autyzmu.

Dowiedz się więcej o franczyzie