Laser wysokoenergetyczny – co to takiego?
Instytut Podologii Suela

Instytut Podologii Suela

Laser wysokoenergetyczny (HIL) to rewolucyjna technologia oparta na sprawdzonej terapii laserowej niskiej mocy (LLLT). Zastosowanie wysokiej mocy – do 12 W, która jest 50 razy wyższa niż w zimnej laseroterapii pozwala na głęboką penetrację, zapewniając przyczynową terapię bólu. Laser wysokoenergetyczny obejmuje szeroki zakres wskazań klinicznych od urazów i stanów zapalnych przez zmiany zwyrodnieniowe stawów.

Terapia falami uderzeniowymi BTL SWT jest nieinwazyjnym, nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo-szkieletowym. Ma swoje zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej. Aplikacje są stosowane w leczeniu przewlekłych schorzeń mięśni, ścięgien i więzadeł oraz w bólach kręgosłupa. Najczęstsze wskazania to: zespół bolesnego barku, zapalenie nadkłykcia bocznego/przyśrodkowego kości ramiennej, ból więzadła rzepki „kolano skoczka”, ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, ból ścięgna Achillesa i punkty spustowe

Jak leczyć HALUKSY?

Instytut Podologii Suela

Haluksy są chorobą cywilizacyjną i dotyczą coraz większej ilości osób, głównie kobiet, choć dotykają także mężczyzn.

Paluch koślawy, czyli haluks, jest to deformacja stawu śródstopno–paliczkowego palucha.

Początkowo zmiany nie są bolesne, jednak z czasem mogą stać się stać przyczyną dolegliwości związanych z rozwojem miejscowego stanu zapalnego, który objawia się zaczerwienieniem, okresowo obrzękiem i bólem na wysokości stawu śródstopno–paliczkowego palucha.

Choroba ma najczęściej charakter postępujący. Co więcej, niewłaściwie dobrane obuwie tylko potęguje problem. Poza stanem zapalnym dochodzi do poszerzenia przodu stopy i często do pojawiania się dodatkowych zmian w obrębie stopy, takich jak: palce młotkowate, szponiaste, dolegliwości po stronie podeszwy.

Wówczas należy dobrać odpowiednie wkładki, które mają na celu przede wszystkim odciążenie śródstopia.

Zapobiegawczo, jeśli mamy łagodne oraz umiarkowane zniekształcenia powinien być stosowany Hallufix aparat korekcyjny na haluksy, jest on również zalecany w pooperacyjnej rehabilitacji.
Problem pękających pięt

Instytut Podologii Suela

Spękana, łuszcząca się warstwa rogowa na piętach bywa prawdziwym utrapieniem.

Masa rogowa jest twarda i nieelastyczna. Usuwanie zrogowaceń sprawia trudności, ponieważ często towarzyszą im bolesne szczeliny, bruzdy i pęknięcia.

Zabieg polega opracowanie zrogowaceń za pomocą skalpela, usunięciu pęknięć i rozpadlin za pomocą odpowiednich frezów, których zadaniem jest wypłycanie i wygładzenie skóry.

Kosmetyk do domu Allpresan maść lipidowa (15% mocznika)

Maść lipidowa przeznaczona dla skóry zrogowaciałej i popękanej

Intensywnie nawilża, redukuje zrogowacenia oraz poprawia strukturę skóry. Zapewnia skuteczną ochronę przed utratą wilgoci, powstawaniem nowych zrogowaceń i nagniotków. Skóra stóp staje się przyjemnie gładka i elastyczna. Witamina E wspomaga nocny proces regeneracji skóry.

Krwiak podpaznokciowy, kiedy usunąć i jak sobie z nim poradzić?

Instytut Podologii Suela

Krwiak podpaznokciowy to nic innego jak wylew krwi pod paznokciem.

Pojawia się w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych znajdujących się pod paznokciem. Płytka paznokciowa zmienia kolor, siatka naczyń krwionośnych znajdujących się pod paznokciem wpływa na różowe zabarwienie. Krwiak pod paznokciem wymaga usunięcia krwi najlepiej zgłosić się do podologa między 24-48 h, a niekiedy nawet stosowane jest chirurgiczne usunięcie paznokcia.

Polecany kosmetyk użyty po oczyszczaniu  to ARKADA – SERUM KOLAGENOWE 11ML

Serum kolagenowe na bazie naturalnego kolagenu i olejku z drzewa herbacianego wspiera swoim działaniem regenerację i odbudowę płytki paznokciowej. Naturalny olejek z liści drzewa herbacianego posiada właściwości antyseptyczne i antybakteryjne dzięki czemu zmniejsza stany zapalne. Z kolei czysty kolagen decyduje o kondycji skóry oraz paznokci, ma właściwości regenerujące i odżywcze. Serum Kolagenowe A.Arkady stymuluje komórki do produkcji kolagenu ustrojowego. Jest szczególnie polecane do pielęgnacji płytki paznokciowej, skórek i wału okołopaznokciowego, regeneracji łożyska paznokcia oraz blizn i ran po oparzeniach.

Serum polecane jest również w przypadku:

  • Infekcji grzybiczych.
  • Trądziku.
  • Pękającej i rozwarstwiającej się płytki paznokcia.
  • Zaognionych stanów zapalnych skóry i wału okołopaznokciowego.

Instytut Podologii Suela powstał specjalnie dla Ciebie, w trosce o zdrowie Twoich stóp.

Skontaktuj się z nami

Instytut Podologii Suela Białystok
ul. Ryska 1 bud. E
15-008 Białystok
kom. 661 499 499
Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00
Sobota i Niedziela: Nieczynne
Instytut Podologii Suela Gdańsk
Aleja Grunwaldzka 101
80-244 Gdańsk
kom. 695 488 288
Godziny otwarcia: 9:00 – 17:00
Sobota i Niedziela: Nieczynne