Podstawowy zabieg podologiczny

 Jeżeli Twoje stopy wymagają więcej uwagi, niż podczas zwykłego pedicure wykonywanego u kosmetyczki, należy udać się do specjalisty. Najważniejszym zabiegiem jest Podstawowy Zabieg Podologiczny. Jest to zabieg leczniczo-pielęgnacyjny, podczas którego podolog usuwa wszelkie zmiany pojawiające się na skórze stóp i opracowuje paznokcie i wały okołopaznokciowe w sposób profesjonalny. Używa do tego specjalistycznych, sterylnych narzędzi. Zabieg jest w pełni bezbolesny, przyjemny, krótki, a stopom pacjentów przynosi natychmiastową ulgę w bólu.

Aby efekty zabiegu utrzymywały się jak najdłużej, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację domową. Skóra stóp znacznie różni się od skóry na innych partiach ciała, dlatego też należy o nią dbać zupełnie inaczej. Odpowiedni krem, powinien być dobrany przez specjalistę, co daje nam gwarancję wyciszenia problemów pojawiających się na stopach. Dodatkowo przestrzeganie kilku prostych zasad, takich jak ścieranie naskórka maksymalnie raz w tygodniu, czy zamiana pumeksu na odpowiednią tarkę i używanie jej bez uprzedniego moczenia stóp, potrafi przynieść rewelacyjne efekty podtrzymujące gabinetowe zabiegi. Jeśli stopy są znaczeni bardziej problematyczne i pielęgnacja domowa nie przynosi zadowalających rezultatów, należy zgłaszać się do podologa raz na 4 do 6 tygodni. Dzięki temu dbamy nie tylko o estetyczny wygląd naszych stóp, ale przede wszystkim o ich zdrowie i komfort chodzenia.

Jak przygotować się do zabiegu?

To pytanie pada bardzo często w momencie umawiania się na zabieg. Dla nas najważniejszy jest faktyczny obraz stóp. Każdy modzel, odcisk, czy pęknięcie na skórze mówi nam wiele o chorobach i przeciążeniach pojawiających się na stopach. Podczas zabiegu podologom dużo łatwiej jest opracować zmiany, które uprzednio nie zostały naruszone przez zgłaszającego się pacjenta. To samo tyczy się paznokci. Aby pomóc i wyjaśnić schemat problemów, wytłumaczyć jak należy dbać o płytkę paznokciową w warunkach domowych, musimy ten paznokieć odpowiednio skrócić i opiłować. Niewątpliwie łatwiej w domu będzie naśladować nasze działania, jeśli podolog sam wykona te czynności.

Przychodząc na Podstawowy Zabieg Podologiczny, ze stopami nie robimy zupełnie nic, prócz podstawowej higieny.

Schemat zabiegu.

  • Konsultacja podologiczna, obejmująca ogólny stan stóp. Podpowiemy co jest nie tak ze stopami i dlaczego. Wyjaśnimy schemat powstawania określonych dolegliwości występujących na skórze, lub paznokciach. W razie konieczności skierujemy pacjenta do fizjoterapeuty na bezpłatne badania diagnostyczne stóp, które pomagają nam w dokładnej diagnostyce i określeniu przyczyny występowania konkretnych zmian.
  • Wywiad podologiczny przeprowadzany jest przed każdym zabiegiem w naszych gabinetach. Jest to konieczna procedura, aby zapewnić osobom chorym jak największe bezpieczeństwo.
  • Podstawowy Zabieg Podologiczny, w zależności od stanu stóp, trwa od 30 do 90min. Jest całkowicie bezbolesny. Od razu po wizycie w gabinecie pacjent odczuwa wyraźną ulgę i komfort chodzenia.

Usunięcie hiperkeratoz

Hiperkeratozy, to nic innego jak uporczywe zrogowacenia pojawiające się głównie na podeszwach stóp. Nieprawidłowe zagęszczenie wierzchnich warstw naskórka stanowi reakcję obronną skóry na nadmierny ucisk i tarcie. Przyczyn powstawania jest wiele, jednak najczęściej wywołane jest to deformacjami stopy, nierównomiernym rozkładem sił, lub niewłaściwą pielęgnacją domową.

Najważniejsze jest odkrycie przyczyn powstawania modzeli. Bardzo często w celu wykrycia nieprawidłowości w obciążaniu stóp posiłkujemy się badaniem diagnostycznym chodu, które daje nam pełny obraz stóp. Niekiedy należy wspomóc terapię podologiczną odpowiednimi wkładkami ortopedycznymi, które w znacznym stopniu odciążą miejsca, w których pojawiają się hiperkeratozy, co zdecydowanie wpłynie na szybkość powrotu zmian i komfort chodzenia.

Schemat zabiegu.

Po wstępnej konsultacji i rozpoznaniu hiperkeratoz podolog przystępuje do zabiegu usunięcia zmian. Zabieg jest przyjemny, komfortowy i całkowicie bezbolesny. Modzele i większe zrogowacenia opracowywane są odpowiednimi narzędziami, następnie skóra jest wygładzana, a na koniec nakładany jest odpowiednio dobrany preparat pielęgnacyjny. Każdy pacjent zostaje poinstruowany co do pielęgnacji domowej i częstotliwości, z jaką powinien zgłaszać się do gabinetu podologicznego na zabieg usunięcia hiperkeratoz. Zabieg trwa do 30 minut.

Usunięcie odcisków

Odciski to miejsca silnie zrogowaciałego naskórka, charakterystycznie oddzielone od zdrowej powierzchni skóry. Powstają wskutek silnego nacisku, powodującego zjawisko hiperkeratozy, czyli gwałtownego rogowacenia. Powoduje to znaczne twardnienie warstw skóry oraz tworzenie się rdzenia, który wgłębia się w środek stopy powodując ból i trudności w chodzeniu. Osoby borykające się z tym problemem, prócz ogromnego dyskomfortu, muszą kompensować sobie bolesny obszar na stopie, popadając w kolejne deformacje, co ciągnie za sobą ból w kolejnych segmentach ciała – kolanach, biodrach, kręgosłupie.

Odciski, to zmiany powstające zawsze z konkretnego powodu. Aby skutecznie usunąć odcisk należy zagłębić się w przyczynę jego powstania. Wszystkie niezbędne badania wspomagające terapię odcisków wykonujemy na miejscu. Aby trwale pozbyć się tego problemu, współpraca z fizjoterapeutą, dobranie odpowiednich wkładek i dobrze dobrana terapia do konkretnego rodzaju odcisku, daje doskonałe i szybkie efekty.

Schemat zabiegu.

Po konsultacji podologicznej i zdiagnozowaniu problemu podolog podejmuje decyzje co do sposobu usunięcia odcisku. Każda zmiana jest inna, zlokalizowane są one w różnych miejscach na stopie, dlatego też technika usunięcia i ilość zabiegów są ustalane indywidualnie. Wizyta jest bezbolesna, nie ma konieczności stosowania znieczulenia, po zabiegu pacjent jest w stanie samodzielnie, sprawnie funkcjonować. Na zakończenie zakładany jest specjalistyczny opatrunek i udzielane są instrukcje co do postępowania pozabiegowego.

Opracowanie pięt/rozpadlin

Zrogowacenia na piętach, to wyjątkowo wstydliwa przypadłość. Im bardziej staramy się usunąć przerośnięty naskórek w warunkach domowych, tym gorzej ta część stopy zaczyna wyglądać. Problemy z pęknięciami ma wiele osób i jest to niestety dość dokuczliwe. Samodzielnie możemy zeszlifować wierzchnią część naskórka, jednak warto w takim przypadku zgłosić się do podologa, aby w krótkim czasie uzyskać cudowny efekt gładkich pięt. Jedynie przy użyciu specjalistycznych narzędzi specjalista usunie zrogowacenie i wypłyci pęknięcia. Niekiedy na skórze pięt pojawiają się także rozpadliny. Są to głębokie bruzdy, bolesne, niekiedy podkrwawiające, sięgające głębszych warstw skóry. Są to otwarte wrota dla różnego rodzaju infekcji bakteryjnych czy wirusowych. W takim przypadku, aby efekt był jak najbardziej zadowalający umawiamy się na kilka wizyt, w zależności od przypadku.

Schemat zabiegu

Po konsultacji i ustaleniu przyczyn silnych zrogowaceń, pęknięć i rozpadlin, podolog przystępuje do zabiegu. Po usunięciu przerośniętego naskórka i wygładzeniu skóry, opracowywane są pęknięcia, co już przy pierwszym  zabiegu daje pacjentowi ogromny komfort i poczucie lekkości. Przy trudniejszych przypadkach konieczne jest zastosowanie odpowiedniego opatrunku i odciążenia. Po zabiegu pacjent uzyskuje przydatne informacje co do sposobu pielęgnacji domowej i częstotliwości wizyt kontrolnych i zabiegów. Niezwykle ważna jest w tym przypadku współpraca pacjenta z podologiem i stosowanie się do zaleceń

Brodawki wirusowe

Brodawki wirusowe, potocznie zwane kurzajkami, to bardzo uciążliwa przypadłość. Wcześnie wykryta, daje duże szanse na szybkie zakończenie leczenia. Niestety znaczna większość pacjentów borykających się z brodawkami, zgłasza się do gabinetów podologicznych/dermatologicznych w mocno zaawansowanym stadium, co znacznie utrudnia i wydłuża leczenie.

Brodawka wirusowa, czyli zakażenie wirusem HPV – Human Papilloma Virus, objawia się powstaniem grudkowatej zmiany najczęściej na powierzchni skóry stóp, czy dłoni. Wirus przenosi się poprzez bezpośredni kontakt z naskórkiem. Podanie ręki osobie zakażonej, czy korzystanie z tych samych ręczników znacznie zwiększa możliwość zarażenia. Zagnieżdża się najczęściej z powodu osłabienia systemu odpornościowego organizmu, nadmiernej potliwości, pęknięć czy skaleczeń.

Pamiętajmy!

  • Jeśli jesteśmy nosicielami wirusa HPV należy pamiętać, że nawet nieświadomie zarażamy innych!
  • Leczenie powinno rozpocząć się jak najszybciej. Im „młodsza” brodawka, tym płycej jest umiejscowiona, co zwiększa szanse na szybką i skuteczną terapię. Z czasem miejsca zakażone zaczynają sprawiać dyskomfort podczas chodzenia. Wywołane jest to zagnieżdżeniem wirusa w głębsze warstwy skóry, co powoduje ból.
  • Każda brodawka jest inna. Nie powinno się leczyć tego typu zmian na własną rękę (np. stosując preparaty dostępne w aptekach), można sobie zaszkodzić, wywołując stan zapalny i znaczeni utrudniając poruszanie się, jeśli brodawka znajduje się na podeszwach stóp.
  • Nie trzemy zmian pumeksem, czy tarkami. W ten sposób uzyskamy efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego. Stwarzamy wirusowi idealne warunki, do rozsiewania się.

Schemat zabiegu.

Po dokładnym wywiadzie i obejrzeniu zmian, przystępujemy do wyboru odpowiedniej metody usunięcia brodawek. Najbardziej popularne, to krioterapia, elektrokoagulacja i oczyszczanie mechaniczne z użyciem preparatów chemicznych. Niestety nie ma jednej, skutecznej metody walki z tego typu zmianami, dlatego też sposób terapii ustalany jest indywidualnie podczas pierwszej wizyty.

Niezwykle ważna jest higiena i współpraca pacjenta. Podolog informuje jak należy wspomagać terapię w domu i czego absolutnie nie powinno się robić.

Liczba wizyt niestety nie jest z góry określona. Każdy organizm inaczej reaguje na leczenie, dlatego zazwyczaj specjalista nie jest w stanie od razu określić liczby zabiegów. Ogromne znaczenie ma tutaj liczba brodawek, umiejscowienie i stopień zaawansowania.

Wrastające paznokcie

Przyczyn wrastania paznokci jest bardzo dużo. Podstawowymi są predyspozycje genetyczne, niewłaściwe ustawienie stopy i zaburzona biomechanika, co powoduje nieprawidłowy wzrost płytki paznokciowej. Z drugiej strony powodem wrastania, może okazać się niewłaściwe obuwie, zła pielęgnacja i obcinanie paznokci, lub uraz w tej okolicy. Niezależnie od przyczyny leczenie należy rozpocząć już na etapie bólu i zaczerwienienia skóry wokół paznokci, nie czekając na opuchliznę i pogłębianie się stanu zapalnego, co doprowadza zazwyczaj, do wysięków ropnych.

Schemat zabiegu.

W przypadku wrastania paznokci, dobierane leczenie uzależnione jest od stopnia wrośnięcia płytki. Niekiedy wystarcza opatrunek separujący płytkę, od otaczających wałów okołopaznokciowych. Zazwyczaj jednak pacjenci zgłaszający się do naszych gabinetów wymagają większej interwencji ze strony podologa. Specjalista dobiera terapię tak, aby leczenie było jak najkrótsze i najbardziej komfortowe dla pacjenta. Zazwyczaj już po pierwszej wizycie można odczuć ogromną poprawę. W zależności od przypadku paznokieć jest odpowiednio opracowywany, zakładane są specjalistyczne opatrunki, lub klamry korygujące tor wzrostu paznokcia, co znacznie skraca cały proces leczenia, ale i zapobiega nawrotom.

Paznokcie wkręcające się

Paznokcie wkręcające się najczęściej swoim kształtem przypominają rurkę. Niedość, że jest to nieestetyczne, to także bolesne. Spowodowane jest to uciskiem łożyska i wbiciem krawędzi płytki w skórę.

Schemat zabiegu.

Paznokcie wkręcające się, pomimo swojego nieestetycznego wyglądu wyprowadza się stosunkowo szybko, a efekty terapii są bardzo zadowalające. Posiłkujemy się w takich przypadkach klamrami ortonyksyjnymi. Są to specjalistyczne aparaty korygujące kształt płytki paznokciowej. Założenie klamry jest bezbolesne, w odczuwalny i widoczny sposób unosi krawędzie płytki ku górze. Już tego samego dnia komfort chodzenia znacznie się poprawia.

Terapia wkręcających paznokci trwa kilka miesięcy. Wizyty kontrolne wyznaczane są średnio co 5-6 tygodni. W zależności od postępów leczenia, klamry są wymieniane i dostosowywane do aktualnego stanu paznokcia.

Paznokcie grzybicze

Grzybica paznokci (łac. onychomycosis) to inaczej grzybicze zakażenie paznokci. Może dotyczyć zarówno paznokci rąk, jak i stóp.
Jest wywoływane głównie przez tzw. dermatofity, grzyby z rodzaju Candida (drożdżaki), bądź pleśniowce.

Każda zmiana zabarwienia płytki powinna skłonić do odwiedzenia gabinetu podologicznego. Im wcześniej wykryte zakażenie, tym większe szanse na szybkie i skuteczne wyleczenie.

Z czasem paznokcie stają się zazwyczaj żółte, przerośnięte, pobruzdowane i stanowią nielada wyzwanie, jeśli chodzi o codzienna pielęgnację, nie wspominając o braku estetyki.

Schemat zabiegu.

Po konsultacji i rozpoznaniu problemu najczęściej pobierane są zeskrobiny do badania mykologicznego, które daje nam jasny obraz zakażenia. Wiedząc z jakim rodzajem grzyba mamy styczność, łatwiej jest nam dobrać odpowiednie preparaty wspomagające leczenie. Niekiedy ważne jest także połączenie terapii podologicznej, z terapią dermatologiczną.

Po postawieniu diagnozy podolog oczyszcza zmienioną chorobowo płytkę używając do tego sterylnych narzędzi. Opracowanie paznokci polega na dokładnym oszlifowaniu płytki i usunięciu wszystkich miejsc zakażonych grzybiczo. Zabieg nie jest bolesny, a przynosi natychmiastową ulgę w przypadku paznokci przerośniętych, z którymi pacjenci nie potrafią sobie poradzić samodzielnie w domu. Zabieg powtarzany jest regularnie co około 3-4 tygodnie, co znacznie przyspiesza proces leczenia.

Rekonstrukcja paznokci

Zdarzają się różne sytuacje, przez które wygląd paznokci na naszych stopach jest daleki od ideału. Paznokcie po urazach, czy paznokcie po leczeniu grzybicy wyglądają zazwyczaj bardzo nieestetycznie. Co możemy zrobić, aby poczuć się bardziej komfortowo, ukryć problem i pokazać nasze stopy bez skrępowania w odkrytym obuwiu? Należy zgłosić się do gabinetu podologicznego na założenie rekonstrukcji.

Rekonstrukcja, to stworzenie przez specjalistę sztucznego paznokcia, przy pomocy różnych materiałów dobranych odpowiednio do problemu pacjenta. Zrekonstruowany paznokieć wygląda bardzo naturalnie, a nakładając lakier, nie jesteśmy w stanie zazwyczaj odróżnić go od naszych naturalnych paznokci.

Schemat zabiegu.

Po wstępnej konsultacji i braku przeciwwskazań podolog oczyszcza płytkę paznokciową ze zbędnych zrogowaceń. Zabieg jest bardzo krótki i całkowicie bezbolesny. Na odpowiednio przygotowany paznokieć nakładany jest odpowiedni preparat imitujący naturalną płytkę. Ostatnim punktem jest opracowanie rekonstrukcji tak, aby wyglądem jak najbardziej przypominała pozostałe paznokcie.

Paznokcie pourazowe/zatrzymane we wzroście

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez sportu, pieszych wycieczek, biegów, jazdy na nartach czy innych aktywności fizycznych, podczas których nasze stopy są maksymalnie eksploatowane. Tak samo dzieje się w przypadku niewygodnego obuwia, czy urazów takich jak zerwanie płytki, czy nadepnięcie przez osobę trzecią. Paznokcie wielokrotnie stają się czarne, powstają krwiaki, a co za tym idzie po kilku tygodniach paznokieć odkleja się od łożyska i schodzi samoistnie. Po jakimś czasie paznokieć przestaje prawidłowo odrastać, Zatrzymuje się w połowie i nie przykleja się do łożyska. Zaczyna się kruszyć, lub nadbudowywać i żółknąć. Niestety dopiero taki stan rzeczy skłania większość osób do odwiedzin gabinetów podologicznych, a niestety w 70% przypadków jest już za późno na odratowanie paznokcia. Uciskając opuszek palucha bardzo często możemy wyczuć zgrubienie, które niestety w większości świadczy o powstaniu egzostozy. Egzostoza (exostosis subungualis), to narośl na kości, która utrudnia zrost płytki, hamując ją i deformując cały palec. Jeszcze do niedawna mogliśmy takie paznokcie jedynie rekonstruować, lub oczyszczać, aby chociaż na chwilę odbudować pewność siebie pacjentów.

W gabinetach Instytutu Podologii Suela wprowadzamy innowacyjne rozwiązania i nowe terapie. Jesteśmy pierwszym miejscem na Podlasiu, gdzie wykonuje się zabiegi z zakresu podochirurgii, która w takich przypadkach jest niezastąpiona. Jeden krótki zabieg w znieczuleniu miejscowym jest w stanie przywrócić piękny wygląd stopom.

 Schemat zabiegu.

 Wizyta rozpoczyna się od konsultacji i dokładnego wywiadu. Bardzo ważna jest historia, z jaką przychodzi do nas pacjent jeśli chodzi o zmianę wyglądu płytki. W razie jakichkolwiek wątpliwości wykonujemy także badanie mikologiczne, aby wykluczyć zakażenie grzybami. Po dokładnych oględzinach i postawieniu wstępnej diagnozy, paznokieć zostaje oczyszczony sterylnymi narzędziami. Płytka, która się nadbudowuje zostaje sfrezowana do momentu uzyskania ładnego, zdrowego paznokcia. Leczenie tego typu przypadłości zawsze odbywa się w towarzystwie konkretnych środków pielęgnacyjnych, które znacznie wpływają na odżywienie i odbudowę łożyska i paznokcia.

W dalszej części terapii pacjent podejmuje decyzję, czy wykonujemy zabieg chirurgiczny, polegający na usunięciu egzostozy, czy dbamy jedynie o zdrowy wygląd, a w miesiącach ciepłych rekonstruujemy paznokieć w celach estetycznych.

Krwiaki podpaznokciowe

Krwiaki podpaznokciowe pojawiają się najczęściej w wyniku urazu (np. w momencie, gdy spadnie nam ciężki przedmiot na stopę, lub gdy uderzymy paluchem w coś twardego), lub w wyniku przeciążeń, które są nakładane na nasze stopy. Udając się na długą, pieszą wycieczkę w nieodpowiednim obuwiu, czy wracając z wyprawy, np. po górach, możemy zacząć odczuwać ból w okolicy paznokci.

Krwiaki podpaznokciowe, to nic innego jak wylew krwi pod paznokciem. O ile małe wybroczyny nie wymagają żadnej interwencji, o tyle  duże krwiaki sprawiają ogromny ból. Jeśli zauważymy ciemnoczerwone plamy, należy jak najszybciej zgłosić się do podologa.

Schemat zabiegu.

Przy krwiakach podpaznokciowych kluczowy jest czas. Po odkryciu krwiaka, należy zgłosić się do podologa – najlepiej w przeciągu 24-48godz. Przy dużych wylewach, sprawiających ból i dyskomfort, specjalista jest w stanie przynieść pacjentowi natychmiastową ulgę nawiercając płytkę paznokciową i uwalniając krew na zewnątrz. Zabieg trwa kilka minut, jest bezbolesny, a przynosi natychmiastową ulgę.

ZABIEGI PODOCHIRURGICZNE.

Usunięcie egzostoz/plastyka opuszka

Jeszcze do niedawna paznokcie pourazowe, czy po nieudanych zabiegach chirurgicznych pacjenci musieli chować w butach, lub regularnie zgłaszać się na zabiegi rekonstrukcji uszkodzonych płytek. Dziś wychodząc naprzeciw wymaganiom pacjentów wprowadziliśmy zabiegi podochirurgiczne polegające na usunięciu egzostoz, czyli narośli kostnych, które blokują prawidłowy zrost płytki paznokciowej i przyczyniają się do deformacji całego palca.

Schemat zabiegu.

Zgłaszając się do gabinetu podologicznego na konsultację w sprawie paznokci pourazowych/zatrzymanych, podolog wykonuje wstępne niezbędne badania i zbiera wywiad. Przy braku widocznych przeciwwskazań pacjent kierowany jest na wizytę do chirurga, wykonującego zabiegi podochirurgiczne.

Sam zabieg jest stosunkowo krótki, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Polega on na dokładnym oczyszczeniu powierzchni kostnej paliczka dystalnego z utworzonych egzostoz. Uzyskujemy tym przestrzeń do zrostu płytki. Podczas całego procesu gojenia (około 2 tyg.) pacjent jest pod opieką chirurga. Po tym czasie, po pełnym wygojeniu, rozpoczynamy terapię podologiczną, której celem jest uzyskanie zdrowej, estetycznie wyglądającej płytki.

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Kolejny, bardzo często spotykany problem, to nawracające wrastanie paznokci. Do dziś standardowy schemat postępowania w takich przypadkach, to zabieg chirurgiczny, polegający na bolesnym usunięciu paznokcia, lub wycięciu klinowym, czyli wycięciu bocznej części płytki. Takie działanie niestety nie daje zazwyczaj trwałych efektów, a pacjent pozostaje z bólem sam. Po usunięciu płytki, problem nawracał średnio już po 3 miesiącach. Jego źródłem często wcale nie były paznokcie, a wały okołopaznokciowe. Podobnie rzecz ma się w przypadku zabiegów podologicznych. Istnieją niestety przypadki, gdzie zabiegi z zakresu podologii, klamrowanie, nie przynosi oczekiwanych efektów na tak długo jakbyśmy tego oczekiwali.

Często na skutek  wieloletniego wrastania wały okołopaznokciowe stają się twarde, z bliznami wewnątrz i przerostem tkanki. Aby pozbyć się całkowicie problemu, wprowadzono zabiegi podochirurgiczne. Po wygojeniu pacjent na zawsze zapomina o problemie, paznokieć zostaje zachowany, dzięki czemu stopy wyglądają estetycznie. Teraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod i technologii wystarczy jeden zabieg plastyki wałów, bo pozbyć się uciążliwego problemu na zawsze.

Schemat zabiegu.

Pacjent zgłaszający się do gabinetu podologicznego z problemem wrastania paznokci konsultowany jest przez podologa. W momencie, gdy doświadczenie i wiedza specjalisty wskazuje na konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego, pacjent jest informowany o tym fakcie podczas spotkania i kierowany bezpośrednio do chirurga.

Zabiegi z zakresu plastyki wałów wykonujemy u pacjentów, u których w żaden inny sposób nie jesteśmy w stanie pomóc. Jest to doskonała alternatywa dla standardowych zabiegów chirurgicznych, dająca praktycznie stuprocentową szansę na całkowite pozbycie się problemu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg tak postępuje, aby efekt końcowy był zadowalający zarówno pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym.

Instytut Podologii Suela powstał specjalnie dla Ciebie, w trosce o zdrowie Twoich stóp.

Skontaktuj się z nami

Instytut Podologii Suela Białystok
ul. Ryska 1 bud. E
15-008 Białystok
kom. 661 499 499
Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00
Sobota i Niedziela: Nieczynne
Instytut Podologii Suela Gdańsk
Aleja Grunwaldzka 101
80-244 Gdańsk
kom. 695 488 288
Godziny otwarcia: 9:00 – 17:00
Sobota i Niedziela: Nieczynne