DIAGNOSTYKA I REHABILITACJA

Nowoczesna diagnostyka i terapia w walce z bólem

Diagnostyka i rehabilitacja wad postawy

Rehabilitacja Suela dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, dzięki którym nasi specjaliści przeprowadzają diagnozę stóp oraz postawy ciała u osób z podejrzeniem dysfunkcji w tym zakresie.

Wiedza, doświadczenie oraz zastosowanie nowoczesnych technologii pozwalają nam jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom, którzy chcą zapobiec lub zahamować postęp niepokojących zmian w obrębie nie tylko stóp, ale także stawów skokowych, kolanowych, biodrowych czy na kręgosłupie. Właściwie postawiona diagnoza pozwala bowiem wdrożyć skuteczne terapie, obejmujące na przykład zastosowanie indywidualnie dobranych wkładek ortopedycznych lub rehabilitacji, które poprawiają komfort życia pacjentów i zapobiegają pogłębianiu się dysfunkcji.

Wskazania do badania

  • osoby, które chcą zapobiec deformacjom stóp oraz schorzeniom i dolegliwościom bólowym;
  • osoby zmagające się już z deformacjami stóp (płaskostopie poprzeczne, podłużne, koślawość, szpotawość, halluksy);
  • osoby po urazach stawów skokowych, kolanowych;
  • osoby aktywnie uprawiające sport;
  • osoby zmagające się z takimi schorzeniami jak np. ostroga piętowa, nerwiak Mortona, zapalenie rozcięgna podeszwowego;
  • osoby, które mają skrót kończyny;
  • osoby cierpiące na bóle przeciążeniowe ze względu na pracę stojącą;
  • osoby znajdujące się w grupie ryzyka (np. diabetycy, reumatycy).

Mata baropodometryczna

Badania dynamiczne na matach baropodometrycznych pozwalają ocenić,jak pracują stopy w trakcie ruchu i jak rozkłada się na nich ciężar ciała. Podczas badaniapacjent chodzi boso po macie.Komputerowe badanie nacisku stóp jest wykonywane na specjalnej platformie baropodometrycznej, która umożliwia dokonanie analizy statycznej, dynamicznej, jak również stabilometrycznej całej postawy ciała. Urządzenie mierzy rozkład sił, z jakim pacjent naciska stopami na podłoże, analizując przy tym, którą częścią stopy badany naciska dużo bardziej podczas cyklu chodu.

Skaner

Podczas badania pacjent staje bosymi stopami na skanerze. Rejestrowany jest obraz obciążenia statycznego stóp, który jest automatycznie dalej przetwarzany do komputera. Cyfrowa analiza wyników badania daje nam odpowiedź, czy i z jaką wadą stóp mamy do czynienia. Badanie jest szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne – bez ingerencji w organizm. Aby je przeprowadzić, wystarczy stanąć bosymi stopami na specjalnym urządzeniu. Może być wykonywane u osób w każdym wieku.

 

Badanie wad postawy

Wady postawy to zespół nieprawidłowości postury definiowanych jako odchylenia od prawidłowej postawy, które można naprawić za pomocą odpowiednich ćwiczeń czynnych i opcjonalnie zaopatrzenia ortopedycznego, np. wkładek do butów. Do najczęstszych wad postawy należą: skolioza młodzieńcza oraz deformacje statyczne kończyn dolnych. Z uwagi na powszechność problemu i możliwość zastosowania skutecznych środków zapobiegawczych konieczne jest wczesne wykrycie wad postawy poprzez odpowiednie badania, co daje szansę zapobiegnięcia dalszemu rozwojowi wad lub nieprawidłowości. Okres szkolny jest najbardziej optymalny do prowadzenia działań profilaktycznych w tym zakresie.

Na ból, urazy i kontuzje

 

Rehabilitacja

Fizjoterapia jest to gałąź medycyny , której celem jest poprawa i przywrócenie sprawności funkcjonalnej i jakości życia osobom z przejściową lub utrwaloną niepełnosprawnością, po urazach lub ograniczeniach związanych z wiekiem. Istotą rehabilitacji jest diagnostyka, profilaktyka i leczenie uszkodzeń i nieprawidłowości w narządzie ruchu przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych metod leczenia.

 

Masaż relaksacyjny i leczniczy

Celem masażu relaksacyjnego, jak sama nazwa wskazuje, jest doprowadzenie do całkowitej równowagi, poczucia harmonii i dobrego samopoczucia ciała, w tym psychicznego, fizycznego i emocjonalnego za pomocą zastosowanych technik, odpowiedniego tempa i warunków masażu. Masaż leczniczy natomiast stosuje techniki nacelowane bezpośrednio na problem pacjenta z jego narządem ruchu i dąży do wywołania efektu w postaci powrotu funkcji, przywrócenia właściwego napięcia mięśniowego i zakresu ruchów w stawach.

Taping

Tapingi mają działanie przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe oraz zmniejszają ból.  Działanie plastrów wpływa na lepsze ukrwienie mięśni, zmniejszają napięcie mięśniowe, stabilizują przy tym wybrane partie ciała.

Fala uderzeniowa

To nowoczesna i bardzo skuteczna metoda leczenia i rehabilitacji. Zebieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej stymuluje proces regeneracji tkanek, redukuje napięcie oraz zmniejsza dolegliwości bólowe. Fala uderzeniowa jest jednym z najczęściej stosowanych terapii wśród sportowców.

Laser wysokoenergetyczny

Terapia laserem wysokoenergetycznym szybko i skutecznie wpływa na tkankę, redukując dolegliwości bólowe oraz przyśpiesza regenerację mięśni. Światło lasera pozwala na precyzyjne dawkowanie energii i bezpośrednie działanie w miejsce bólu.  Mechaniczna stymulacja wolnych zakończeń nerwowych i innych receptorów bólu w tkance podskórnej, blokuje bramki bólowe i przynosi natychmiastową ulgę.

Indywidualne wkładki ortopedyczne

W naszym gabinecie można dopasować wkładki do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wkładki wykonywane są z najwyższą precyzją przy użyciu zaawansowanych technologicznie maszyn oraz specjalnie dedykowanych materiałów. Dzięki czemu doskonale spełniają swoje zadanie, a do tego zapewniają użytkownikom pełen komfort i korygują wady postawy oraz redukują ból.

Nasz zespół

Wojciech Grajewski

Wojciech Grajewski

Mgr Fizjoterapii, Mgr Wychowania Fizycznego

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, WSMed w Białymstoku, Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu. Specjalizuje się w pracy z problemami narządu ruchu po urazach oraz przeciążeniami związanymi z trybem życia i niewłaściwą postawą. W pracy zawodowej dąży do możliwie najszybszego powrotu pacjenta do zdrowia i rozstania się z bólem na dobre. Uczestnik kursów z zakresu fizjoterapii, m.in. FDM, terapii manualnej wg koncepcji Maitland, PNF, terapii narzędziowej. Stale poszerza swoje horyzonty. Oprócz zamiłowania do fizjoterapii entuzjasta przejażdżek motocyklowych i wędrówek po lesie

Grzegorz Piotrowski

Grzegorz Piotrowski

Mgr Fizjoterapii

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w 2015 r. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczął już w trakcie studiów pracując z młodzieżą oraz dorosłymi. Nieustannie rozwija się uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach, które bezpośrednio przekładają się na pracę z pacjentem. Szczególnie specjalizuje się w pracy mięśniowo-powięziowej w schorzeniach układu ruchu. Uczstnik wielu szkoleń tj. PNF, metoda MCKenziego, masaż relaksacyjny, masaż funkcjonalny i taping, masaż tkanek głębokich. Zainteresowania na co dzień: gra na gitarze, gry planszowe, jazda na rolkach, piesze wędrówki po górach.

Amanda Maria Kostro

Amanda Maria Kostro

Mgr Fizjoterapii, Certyfikowany Ortopodolog

Absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Białymstok. Uczy również nowe pokolenie fizjoterapeutów z zakresu protetyki i ortotyki, czy diagnostyki funkcjonalnej i programowania rehabilitacji. Na pacjenta patrzy globalnie – od stóp do głowy analizując każdą z wad postawy i biomechaniki. Uczestniczka kursów: PNF, masaż tkanek głębokich, terapia manualna szkoły niemieckiej, SM System, ortopodologi, Globalna Terapia Stopy, praca z tkanką łączną w terapii blizn. Interesuje się nowinkami technicznymi w fizjoterapii, kinem, jazdą konną, podróżami oraz gotowaniem.

Cennik diagnostyki i rehabilitacji

Strefa Diagnostyki:

Komputerowe badanie stóp i dobór wkładek ortopedycznych

Dla klientów Instytutu Podologii Suela ze skierowaniem

Przy zakupie wkładek

Badanie wad postawy i stóp

Strefa Fizjoterapii:

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Terapia indywidualna

Pakiet 3 Terapii indywidualnych

Medyczny trening funkcjonalny

Medyczny trening funkcjonalny – pakiet 5 spotkań

Fala uderzeniowa – zabieg/seria 5 zabiegów

Laseroterapia – zabieg/seria 5 zabiegów

Aplikacja Kinesiotaping – w zależności od okolicy

Masaż leczniczy – w zależności od okolicy

Drenaż limfatyczny w zależności od okolicy

Kompresoterapia 

Drenaż limfatyczny i kompresoterapia

Wydanie zaświadczenia 

Strefa Odnowy Biologicznej:

Masaż relaksujący

Masaż relaksujący stóp

 

 49zł

 0 zł

 0 zł

 99zł

 

 80 zł

 130 zł

 350 zł

120 zł

 500 zł

 40/160 zł

 20/80 zł

 od 25 zł

 80-150 zł

40- 130 zł

 80 zł

 160zł

 20 zł

 

 1h – 100zł, 30 min – 50 zł

 80 zł

Instytut Podologii Suela powstał specjalnie dla Ciebie, w trosce o zdrowie Twoich stóp.

Skontaktuj się z nami

Instytut Podologii Suela Białystok ul. Ryska 1 bud. E 15-008 Białystok kom. 661 499 499 Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00 Sobota i Niedziela: Nieczynne
Instytut Podologii Suela Gdańsk Aleja Grunwaldzka 101 80-244 Gdańsk kom. 695 488 288 Godziny otwarcia: 9:00 – 17:00 Sobota i Niedziela: Nieczynne